0

قوانین

قوانین و مقررات فروشگاه اینترنتی ایران کشاورزی

با مطالعه ی قوانین فروشگاه اینترنتی ایران کشاورزی از احقاق خود و وبسایت ایران کشاورزی برای تعامل بهتر و خدمات بهتر در بازار الکترونیک با خبر شود:

ایجاد حساب کاربری و خرید در ایران کشاورزی به منزله ی قبول کلیه شرایط و قوانین فروشگاه اینترنتی ایران کشاورزی از سوی کاربران گرامی است. قوانین در این صفحه جایگزین تمامی توافقات قبلی است.
کلیه فعالیت های این وبسایت در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از مصرف کننده است. متعاقبا کاربران فروشگاه ایران کشاورزی نیز موظف بهه رعایت نکات و قوانینی هستند که در همین صفحه به تمامی آنها اشاره شده است. چنانچه هرگونه تغییری در رویه و قوانین ایران کشاورزی ایجاد شود، در این صفحه مندرج می گردد.

کاربر:

کاربر فردی است که از طریق ثبت نام در وبسایت ایران کشاورزی دارای پنل مخصوص است و می تواند از امکانات این وبسایت استفاده کند. وبسایت ایران کشاورزی با احترام به تمامی کاربران، خود را متعهد میداند که حریم شخصی کاربران را رعایت کرده و از هرگونه خرید و فروش اطلاعات کاربران تا حد توان جلوگیری به عمل بیاورد.

ارتباطات الکترونیک

هنگامی که شما در وبسایت ایران کشاورزی ثبت نام میکنید این اجازه را به وبسایت ایران کشاورزی می دهید که تمامی تراکنش های موجود در پنل شما را از طریق پیامک به شما اطلاع دهد.
همچنین شما ممکن است از طریق پیامک جهت شرکت در جشنواره ها و تخفیفات اعمال شده در وبسایت ایران کشاورزی مطلع گردید.

قانون کپی رایت

کلیه مطالب در وبسایت ایران کشاورزی که در دست رس عموم قرار گرفته است از جمله مقالات، لوگوها، علامت های تجاری، متن، توضیحات، گرافیک، آرم، تصاویر و کلیه محتوای تولید شده در این وبسایت به عنوان دارایی های وبسایت ایران کشاورزی دانسته شده و جزء اموال شخصی این وبسایت محسوب میشود. بنابراین هرگونه کپی برداری از این اموال بدون کسب اجازه خلاف محسوب شده و وبسایت ایران کشاورزی این حق را برای خود محفوظ می داند که بتواند از طریق مراجع قضایی کلیه ی تخلفات رخ داده را پیگیری کند.

ثبت سفارشات و ارسال کالا

کاربران وبسایت ایران کشاورزی میتوانند در تمامی روزهای هفته و در تمام 24 ساعت روز سفارشات خود را ثبت کنند. بررسی سفارشات انجام شده از طریق کاربران در طول روز کاری و ساعات اداری صورت میگیرد.
کلیه سفارشاتی که در وبسایت ایران کشاورزی ثبت میگردد از طریق پیامک به کاربر و به مدیر فروش اطلاع داده می گردد سپس سفارش مشتریان وارد پروسه ی ارسال قرار میگیرد و کاربران میتوانند از طریق پنل کاربری مرحله به مرحله ی سفارش خود را پیگیری کنند.
وبسایت ایران کشاورزی به دو صورت پرداخت در محل (COD) و پرداخت آنلاین سفارشات مشتریان را ثبت میکند. مشتریانی که سفارشاتشان از طریق پرداخت در محل باشد 3 درصد افزایش در کل فاکتور خواهند داشت. مشتریانی که از طریق پرداخت در محل اقدام به ثبت سفارش بکنند مبلغ فاکتور را باید به مامور پست پس از تحویل کالا پرداخت نمایند. تمامی حقوق وبسایت ایران کشاورزی در زمینه ی سفارشات COD بر اساس قوانین تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
قروشگاه اینترنتی ایران کشاورزی این حق را دارد تا با توجه به شرایط موجودی کالا و تغییر قیمت های ناگهانی ارسال سفارشات را به تاخیر بیاندازد و یا سفارشات را لغو کند و در صورت لغو سفارش موظف است نسبت به برگشت تمام وجه به مشتری اقدام کند.

وضعیت فاکتور میتواند در پنل کاربران به شرح زیر باشد

1:  در انتظار پرداخت: زمانی که شما فاکتور را ایجاد کرده اید اما پرداخت انجام نشده است. در این صورت فاکتور شما وارد فرایند ارسال نخواهد شد تا شما فاکتور خود را پرداخت کنید.
2: در حال آماده سازی: فاکتور شما پرداخت شده و مدیران در حال آماده سازی و بسته بندی سفارش شما هستند
3: آماده ارسال: فاکتور شما آماده و بسته بندی شده و فروشگااه ایران کشاورزی آماده ی ارسال محصولات شما است.
4: ارسال شده: سفارش شما تحویل مامور پست گردیده و شما به زودی بسته ی خود را تحویل خواهید گرفت
5: تحویل شده: شما بسته ی خود را از طریق پست تحویل گرفته اید
6: انصراف از خرید: اگر به هر دلیلی شما از فاکتور ایجاد کرده توسط خودتان منصرف شوید گزینه ی انصراف از خرید در پنل شما ظاهر میگردد. پرداخت نکردن فاکتور توسط کاربران در مدت 5 روز کاری به منزله ی انصراف آنها از خرید تلقی میگردد
7: مرجوعی: کلیه ی کاربران این حق را دارند که تا 7 روز کاری محصولات خریداری شده را به آدرس پستی کرج، جاده ی محمد شهر، نبش پمپ بنزین زهره فروشگاه کشاورزی ایران زمین کد پستی 3177633936 مرجوع کنند و در این صورت گزینه ی مرجوعی را در پنل خود میبینن. 

فاکتور صادر شده در ایران کشاورزی شامل کالاهای انتخاب شده و مبلغ پستی در نظر گرفته شده می باشد. مبلغ ها در ایران کشاورزی با توجه به آخرین به روز رسانی شرکتهای تولیدی یا تجاری است.

ارسال

اگر سفارش مشتریان تا قبل از ساعت 12 ظهر باشد ارسال و آماده سازی سفارشات مشتریان در همان روز انجام خواهد شد در غیر این صورت شروع مراحل ارسال کالا از روز کاری بعد آغاز خواهد شد. تحویل کالا با توجه به محل زندگی کاربران متفاوت و ما بین 1 تا 5 روز کاری خواهد بود.
نکته: به دلیل محدودیت موجود در اداره پست برای ارسال کالاهای مایع فروشگاه ایران کشاورزی این حق را داراست که تمامی محصولات مایع را به وسیله پست های خصوصی یا باربری ارسال نماید در این صورت پیگیری و تحویل کالا به دست مشتری به وسیله ی خریدار باید انجام بگیرد. 
شرایط مرجوع کردن کالا
 تمامی کاربران وبسایت ایران کشاورزی این حق را دارا خواهند بود که سفارشات خود را قبل از ارسال کالا لغو کنند در این صورت هیچ گونه هزینه ای از آنها کسر نخواهد شد و مبلغ آنها بدون هیچ گونه کسری به حساب آنها در مدت زمانی 24 ساعت برگشت داده خواهد شد. چنانچه کالا ارسال شده باشد یا تحویل داده شده باشد کاربران این حق را دارند که کالا را مرجوع کنند که در این صورت هزینه ی مرجوع کردن کالا به عهده ی کاربران است و مبلغ پرداخت شده بابت ارسال که در فاکتور به عنوان هزینه ی پست قید شده است به هیچ عنوان قابل برگشت نیست. ضمنا پول پرداختی بابت کالا پس از رسیدن کالا به دست مدیران قابل برگشت است. وبسایت ایران کشاورزی این حق را دارد که از قبول مرجوع کردن کالاهای آسیب دیده، باز شده، کار کرده، پاره شده، کثیف، و له شده ممناعت کند.

تضمین کیفیت

وبسایت ایران کشاورزی تضمین میکند که تمامی کالاهای مندرج در این وبسایت اصل باشد.
وبسایت ایران کشاورزی تضمین میکند که در ارسال کالا ها نهایت دقت را داشته باشد تا خسارتی به سفارشات شما وارد نگردد. مسئولیت وبسایت ایران کشاورزی در قبال خسارات وارده به محصولات سفارش داده شده تا زمان تحویل به مامور اداره ی پست یا شرکت های خصوصی پستی می باشد

خرید بذر

خرید بذر از فروشگاه اینترنتی ایران کشاورزی به منزله قبول قرارداد ما بین وبسایت ایران کشاورزی و خریدار بذر است که این قرارداد به شرح زیر است:

بند اول:

کلیه بذر هایی که در وبسایت ایران کشاورزی قرار داده شده اند دارای تاییده ی معتبر از موسسه کنترل و گواهی بذر است. بنابراین فروشگاه اینترنتی ایران کشاورزی هیچ گونه مسئولیتی در قبال سبز نشدن بذر ها با توجه به شرایط مختلف از جمله عمق کاشت، شرایط جوی، نوسانات درجه حرارت، سرما و گرما، آب و زمین کشاورزی و غیره ندارد و این وبسایت هیچ گونه مسئولیتی در قبال خسارات وارد شده بر اثر سبز نشدن بذر ها را بر عهده ندارد بجز مورد انجام آزمایش سبزینگی آن هم پس از تحویل بذر که در بند دوم توضیح داده میشود.

بند دوم

با توجه به حساسیت بذور در نحوه نگهداری ، خریدار می بایست پس از دریافت بذر تعداد 10 الی 100 عدد بذر خریداری شده را در دستمال نمدار با شرایط مطلوب مورد آزمایش سبزینگی قرار دهد. چنانچه جواب این آزمایش سبزینگی مثبت نباشد و بذور سبز نکند بدون باز کردن ما بقی بسته ها می تواند بذور را برگشت داده و پول خود را دریافت کند. 
قابل ذکر است که فرصت برگشت بذور طبق قانون تجارت الکترونیک حداکثر 7 روز است و پس از این تاریخ هیچ مسئولیتی متوجه فروشگاه اینترنتی ایران کشاورزی نیوده و غیر قابل پیگیری می باشد.

بند سوم

دانش تطابق بذر با شرایط آب و هوایی بر عهده ی خود خریدار است و وبسایت ایران کشاورزی به عنوان فروشنده هیچ گونه مسئولیتی در قبال عدم تطابق بذر با شرایط جوی منطقه ی کاشت ندارد. لذا به کشاورزان و خریداران توصیه میشود بذر هایی که شناخت از آن ندارند را ابتدا در سطح کوچک تری کشت کنند تا از تطابق بذور با منطقه خود اطمینان حاصل شود.

بند چهارم

در نهایت خریدار با علم و اطلاع از موارد فوق الذکر هیچ گونه شکایتی در زمینه کمیت و کیفیت بار و بوته رقم خریداری شده را نخواهد داشت و حق هرگونه شکایت بر علیه فروشنده، شرکت وارد کننده و شرکت تولید کننده را از خود سلب می نماید.