0
کود ضد سرما چیست و چه کاربردی دارد؟

کود ضد سرما چیست و چه کاربردی دارد؟

شنبه 13 اردیبهشت 1399
| 34638

پدیده ای به نام سرمازدگی

کشاورزان و باغبانان در طول دوران کشاورزی در زمین های زراعی خویش ممکن است با مشکلات و معضلات بسیار زیادی مواجه گردند که یکی از آن ها پدیده ای به نام سرمازدگی می باشد. این پدیده خانمان سوز پیش روی کشاورزان ممکن است با قرار گرفتن زمین های زراعی شما در درجه های پایین سبب ایجاد خسارت های بسیار زیادی گردد و گیاهان شما را به طور کامل نابود سازد.
سرمازدگی عموما در فصل زمستان یا اوایل بهار در درختان میوه زمین های کشاورزی صورت می گیرد که هر ساله دامن‌گیر زمین های کشاورزی بسیار زیادی می شود. درختان مختلف میوه چه در مناطق معتدل در معرض یخبندان قرار گیرند و یا در موقعیت جغرافیایی خاصی در فصل های سرد سال در معرض این پدیده سرمازدگی واقع گردند، حوادث جبران ناپذیری را ممکن است برای شما به وجود آورند. بنابراین هر کشاورزی به منظور جلوگیری از بروز چنین پدیده ای نیاز است که به فکر راهکارهایی باشد تا بتواند از بروز پدیده سرمازدگی جلوگیری به عمل آورد.
یکی از بهترین راهکارهای ممکن برای جلوگیری به عمل آوردن از چنین معضلی پیش روی کشاورزان، استفاده از کود ضد سرما می باشد که در ادامه ضمن معرفی این محصول به کاربردهای خاص آن پرداخته می شود تا هر یک از کشاورزان بتوانند با استفاده از این کود ضد سرما خیال خود را در فصل های سرد سال آسوده خاطر نموده و دیگر نگران سرمازدگی گیاهان و محصولات کشت شده خویش نباشند.
 
استفاده از کود ضد سرما و کاربرد آن در کشاورزی

ارائه تعارفی در خصوص کود ضد سرما و کاربرد آن

با توجه به توضیحاتی که داده شد؛ معمولا کشاورزان به منظور جلوگیری از بروز مشکل سرمازدگی و از بین رفتن گیاهان خود در مزارع کشاورزی به دنبال راهکارهایی هستند تا بتوانند از بروز ضرر و زیان های زیاد جلوگیری به عمل آورند. یکی از بهترین راهکارهای پیش روی آن ها استفاده از کود ضد سرماست. همان طور که از نام این کود برمی آید؛ کودی به شمار می رود که در مقابل سرما و یخبندان مقاوم می باشد. بنابراین شما می توانید با خرید کود ضد سرما خیال خود را در برابر سرما و یخبندان راحت و آسوده خاطر کنید.
این کود ضد سرما با وجود مواد ارگانیکی که دارند؛ به خوبی سبب افزایش میزان مواد ارگانیک خاک می شوند. استفاده از این مواد در کود ضد سرما سبب مقاومت بسیار بالای خاک در برابر سرما شده است تا حتی در شرایط بد جوی و آب و هوایی هم بتوان بدون هیچ گونه نگرانی به کیفیت بالای محصول نامبرده شده اطمینان حاصل نمود تا پس از گذراندن سرما و یخبندان باز هم بتوان شاهد رشد بی رویه گیاهان و محصولات مختلفی در مزارع کشاورزی شما شد.
 
برداشت محصولات علی رغم وجود سرمای شدید با استفاده از کود ضد سرما

خرید کود ضد سرما

در صورتی که می خواهید با خرید کود سرما از مزایای بی نظیر آن بهره مند شوید و در عین حال خیال خود را در برابر هر گونه شرایط آب و هوایی با وجود یخبندان و سرمازدگی به طور کامل راحت و آسوده خاطر نمایید؛ می توانید به منظور خرید کود ضد سرما دست به کار شوید تا با در دست داشتن محصولی بی نظیر گیاهان کشت شده خویش را در مزارع کشاورزی خود در برابر سرما محفوظ نگه دارید تا به این منظور از ضرر و زیان های احتمالی در برابر یخبندان و سرمازدگی گیاهان خود جلوگیری به عمل آورید.
کشاورزانی که مزارع کشاورزی آن ها در نواحی معتدل واقع گشته است و یا در نواحی سردسیری هستند که هر ساله ضررهای زیادی به خاطر وجود یخبندان عاید آن ها می گردد و یا در عین حال می خواهند با فراغ بال رو به کشاورزی خویش آورند و با رسیدن فصول سرد سال هیچ گونه استرس و نگرانی روان آن ها را پریشان خاطر نسازد؛ می توانند برای این منظور به خرید کود ضد سرما مبادرت ورزند. برای خرید این کود می توانند در مراکز فروش مجاز روانه گردیده و این محصول فوق العاده را خریداری نمایند.
اما خرید کود ضد سرما و کودی که این خاصیت را داشته باشد، شاید برای افرادی که به تازگی به فکر خرید این محصول افتاده اند؛ کار ساده ای به نظر نیاید. به همین منظور در ادامه به معرفی یک کود ضد سرما پرداخته می شود که شما می توانید با خرید این کود ضد سرما در مراکز فروش و یا در وب سایت تخصصی متولی فروش آن اقدام ورزید و خیال خود را از خرید یک محصول فوق العاده عالی راحت و آسوده خاطر سازید.
 
پکیج آمینو اسید مخصوص بارآوری و کود ضد سرما در ایران کشاورزی

معرفی کود ضد سرما

یکی از کودهایی که خاصیت ضد سرما دارد و از آن به عنوان کود ضد سرما یاد می شود؛ پکیج آمینو اسید مخصوص بارآوری و ضد سرماست که به منظور جلوگیری از سرمای شدید مورد استفاده کشاورزان واقع می گردد. این پکیج فوق العاده دربردارنده چهار کود می باشد که شامل:
کود فروت ست گرومور یک کیلویی، کود میکروآمینو میکس گرومور یک کیلویی، کود جلبک دریایی وایتافری هلندی و نیز یک عدد کود مایع کورت آمین اسپانیایی است که به طور کلی خرید این کودها به صورت جداگانه با مبلغ 510 هزار تومان می باشد ولی شما می توانید این پکیج فوق العاده را با یک تخفیف قابل توجه در وب سایت ایران کشاورزی با مبلغ 459 هزار تومان خریداری نمایید که در نوع خود فوق العاده بی نظیر می باشد.
ضمن اینکه این پکیج بی نظیر با دربرداشتن کودهایی که در خود جای داده است، می تواند یک کشاورز را  به طور کلی راضی و خشنود سازد تا با استفاده از این محصولات و بهره مندی از وجود آن ها از بروز پدیده ای به نام سرمازدگی به طور کامل جلوگیری به عمل آورد.
بنابراین کشاورزان و باغبان مختلف دیگر نیازی نیست که با فرارسیدن فصل زمستان و اوایل فصل بهار از بروز یخبندان و سرمازدگی و به تبع آن از بین رفتن و مرگ گیاهان خویش مواجه گردند؛ بلکه آن ها می توانند با خرید کود ضد سرما با این ویژگی هایی که گفته شد؛ سلامتی گیاهان خویش را در برابر سرما و برف و بوران تضمین بخشیده و با بهره مندی از آن بتوانند پس از پشت سر گذاشتن فصول سرد سال و جلوگیری به عمل آوردن از پدیده سرمازدگی منتظر برداشت بهینه و با کیفیت محصولات خویش باشند و از وجود آن ها برای سودآوری بهره مند شوند.
مقالات مرتبط
  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
حمیدجم
1403/1/28 22:25

سلام من درخت انگور دارم که در زمستان سرمازدگی سدید زده به طوری که خیلی از دستها وشاخه های درخت خشک شده چه کودی وچی توصیه ای دارید که درخت بیشتر اسیب نبیند وبرگردد به روال عادی،،،،.. تشکر

  پشتیبانی سایت
1403/2/9 08:51

برای تاکستان ها هرس مناسب و خاک ریزی دور تنه توصبه میشود . اما به طور کلی استفاده از اسید امینه و جلبک دریایی مناسب است

فرهاد
1402/3/6 23:11

سلام..من سال گزشت فریدونشهر لوبیا چیتی کاشتم سرما خیلی اسیب بهش زد باید چیکار کنم این کود ها اثری دارن

  پشتیبانی سایت
1402/3/8 10:14

سلام بله این محصولات برای کم کردن خسارات ناشی از سرما است

  ناشناس
1402/3/11 12:58

چند کیلو در هکتار و چه زمانی به لوبیا بدم

نوید
1402/2/19 01:13

سلام کود برای درخت سیب میخام لطفا راهنمایی کنید.

  پشتیبانی سایت
1402/2/25 11:22

سلام میتوانید برای دریافت مشاوره با بخش فروش تماس بگیرید

رضانژاد
1401/1/24 18:34

سلام کود ضد سرما برای پسته میخوام لطفا راهنمایی کنید

  پشتیبانی سایت
1401/2/17 17:58

سلام از کود وایتافری استفاده کنید

مالک
1400/9/25 12:27

سلام خسته نباشید این پکیج ضد سرما باید جداگانه استفاده بشه یا میکس کنیم؟

  پشتیبانی سایت
1400/10/28 10:14

یکی از کود های ضد سرما برای جلوگیری از خسارت سرما زدگی کفایت میکند

مالک
1400/9/24 20:26

سلام خسته نباشید،پیکیج کودی که معرفی کردین همه رو میکس کنیم یا هر کدام جدا مصرف بشه؟

مجید
1400/7/16 03:31

09365711735 جسارتا این شمارمه اگه لطف کنید و تماس بگیرید خیلی ممنون میشم،خدا به کسب و کار و زندگیتون خیر بده

  پشتیبانی سایت
1400/7/18 09:46

سلام به روی چشم با شما تماس خواهیم گرفت

مجید
1400/7/16 03:30

سلاام و شب بخیر،امیدوارم که این پیام و زود دریافت کنید و جواب بنده رو زودی بدین که واقعا حیاتی هست برام،من امسال محصول سیب زمینی دارم و نیاز مبرم به این کودی که گفتین،اگه امشب سرما نزده باشه و فردا با وجود روز تعطیل بتونم ازتون مشاوره بگیرم واقعا عالی میشه

  پشتیبانی سایت
1400/7/18 09:47

سلام مشاوران ما در روز های کاری و در ساعات 9 صبح الی 5 عصر پاسخگوی شما هستند

اسفندی
1400/5/4 23:06

به درد نمیخوره چون توضیحاتتون اصلا کامل نیست و شما فقط به فکر فروش محصول خود هستید وگرنه به تحمل دمایی و همچنین طریقه مصرف اشاره میکردین،

  پشتیبانی سایت
1400/5/5 09:59

قربان ما به نظر شما احترام میذاریم و البته که هدف از تمام تلاش هایی که میکنیم کسب درآمد است . ما در این مقاله به یک محصول خاص اشاره نکردیم و به طور کلی تمامی ضدسرما ها را مورد بررسی قرار دادیم . بنابر این نمیتوانیم از تحمل دمایی و روش استفاده صحبت کنیم چرا که هر محصولی روش استفاده و تحمل دمایی منحصر به فردی دارد .

جواد
1400/1/28 19:01

با سلام کود ضد سرما به چه صورتی باید استفتده شود؟مثلا بصورت مایع همرا با ابیاری؟و اگر ممکنه در مورد زمان مصرف بیشتر توضیح داده شود. ممنون

  پشتیبانی سایت
1400/1/31 17:19

سلام هر زمانی که اخبار هواشناسی اعلام اخطار به کشاورزان کرد این کود ها را باید سمپاشی کنید

Satat
1399/9/4 12:29

سلام این کود ضدسرما از کجا تهیه میشه من از جنوب کرمانم گوجه کاشتم ممنون

  پشتیبانی سایت
1399/9/4 17:00

سلام محصول وایتافری بر روی سایت موجود است میتوانید استفاده کنید

مجید
1399/8/12 21:01

سلام کود ضد سرما برای درخت انگور در هر هکتار چقدر استفاده میشه

  پشتیبانی سایت
1399/8/13 12:40

کود وایتافری هر هزار لیتر آب نیم کیلو استفاده میشود

قلی زاده
1399/5/15 13:19

سلام لطفا بفرمایید از کود ضد سرما چه زمانی باید استفاده کرد یا چه فصلی؟

  پشتیبانی سایت
1399/5/16 11:05

سلام . معمولا کود هایی با نام ضد سرما از اسید های آمینه تشکیل شده اند . این اسید ها مقاومت درختان را در برابر تنش های محیطی بالا میبرد و خسارات ناشی از این تنش ها را به حد اقل میرساند . در فصل بهار که تنش های محیطی بالا است استفاده شود و تا 20 روز اثرش میماند . پس هر زمان هواشناسی اعلام کرد کشاورزان آماده باشند شما میتونید از این محصول استفاده کنید