0
بهترین کود برای افزایش باردهی گوجه فرنگی

بهترین کود برای افزایش باردهی گوجه فرنگی

پنجشنبه 21 مرداد 1400
| 56586
پس از مقاله ی بسیار موفق و مورد توجه بهترین کود افزایش باردهی خیار یکی از دیگر سوالاتی که کاربران غالبا مطرح می کنند، چگونگی افزایش باردهی گوجه فرنگی است. در میان گیاهان جالیزی، گوجه فرنگی در تمامی فصول مورد نیاز مردم بوده و تقریبا یکی از سبزیجات ثابت در هر خانه است. اگر شما در زمینه تولید این محصول فعالیت می کنید، لازم است تمامی اصول کاشت، داشت و برداشت را در نظر داشته باشید تا نهایتا یک محصول ایده آل نصیب شما شود. در این زمینه استفاده از کود برای باردهی گوجه فرنگی باید جدی گرفته شود.

اهمیت کوددهی برای افزایش باردهی گوجه فرنگی:

در میان عملیاتی که در مدت کشت گوجه فرنگی باید انجام شود، استفاده از کود مناسب است. هر کدام از گیاهان نیاز غذایی خاص خود را داشته و قبل از کشت شما باید آزمون خاک را انجام دهید تا با اطلاع از موجودی بستر کشت، کود مناسب را به مقدار کافی استفاده کنید. افزایش باردهی گوجه فرنگی به شدت متاثر از نوع و مقدار کود اعمال شده در زمین است. چند دلیل، این ادعا را تصدیق خواهد کرد:
-کوددهی بر روی مراحل رشدی گیاه تاثیر می گذارد. برای مثال اگر خاک تحت کشت کمبود فسفر داشته باشد، گلدهی و ریشه زایی گوجه متضرر خواهد شد. و یا در مورد ازت، اگر بیش از اندازه استفاده شود، رشد رویشی گیاه تحریک شده و دیرتر به گل می رود در نتیجه نباید انتظار افزایش باردهی گوجه فرنگی را داشته باشید. همچنین اگر در زمان میوه دهی، ازت زیاد مصرف شود، میوه های بزرگ  ولی بدون مزه تولید می شود.
-قوت و بنیه بوته گوجه فرنگی به کمک استفاده از کود مناسب، افزایش پیدا می کند. این مسئله بسیار مهم است که بعد از نشاکاری، گوجه ها بوته های قوی داشته باشند. در صورتی که بوته گوجه ضعیف باشد، از یک سو دچار خوابیدگی می شود و از سویی دیگر گیاهان ضعیف، به شدت تحت تاثیر حمله عوامل بیماری زا و آفات قرار خواهند گرفت چرا که قدرت رقابتی کمتری دارند.
برای مطالعه ی بهترین بستر کشت گوجه فرنگی در مکان های گوناگون کلیک کنید

نکات مهم در کوددهی برای افزایش باردهی گوجه فرنگی:

سه عنصر مهم و اساسی در زراعت تمامی گیاهان من جمله گوجه فرنگی، نیتروژن، پتاسیم و فسفر است که به عنوان عناصر ماکرو شناخته شده اند. بنابراین لازم است جهت داشتن یک کشت موفق، اصول کوددهی گوجه فرنگی را به دقت عمل کنید:
1-همانگونه که بیان کردیم میزان کوددهی گوجه فرنگی باید براساس آزمون خاک انجام شود. قبل از اینکه نشاکاری صورت گیرد، حتما بخشی از خاک محیط کشت را تحت آزمایش قرار داده و موجودی خاک را در اختیار داشته باشید. این مسئله باید جدی گرفته شود چرا که ممکن است برخی از عناصر در خاک به اندازه کافی در دسترس باشند و شما با کوددهی بیش از اندازه، منجر به تاثیر منفی ان عنصر بر رشد گوجه فرنگی شوید.
2-زمان کوددهی بسیار مهم است. تمام مقدار کودهای فسفره و بخشی از کود پتاس قبل از کشت نشاکاری باید به زمین اعمال شوند. معمولا کود پتاسه با بخشی از کود ازت مخلوط شده و قبل از اینکه کشت صورت گیرد، به خاک داده می شود. کود ازته در چندین مرحله وارد خاک می شوند. به این روش کوددهی، کود دادن به صورت سرک گفته می شود.
3-توجه داشته باشید که کود سرک باید به صورت برنامه ریزی شده وارد زمین شود تا در مراحل حساس رشد گیاه بتواند نیاز آن را تامین نموده و در نتیجه منجر به افزایش باردهی گوجه فرنگی در زمان برداشت شود. بنابراین توصیه می کنیم به صورت زیر عمل شود:
-اولین بار که میوه های گوجه بر روی بوته ها رویت شدند،  مقدار اولیه کود سرک باید اعمال شود.
-مرحله دوم استفاده از کود ازت، بعد از برداشت و اولین چین گوجه فرنگی است. در این زمان بوته عمده ذخایر خود را از دست و ضعیف شده است. اگر افزایش باردهی گوجه فرنگی در چین دوم برای شما اهمیت دارد، باید بلافاصله دو هفته بعد از اولین چین، کود ازت به مقدار توصیه شده استفاده شود.
-در نهایت یک ماه بعد از مرحله دوم، مقدار سوم کود ازت را به خاک اعمال کنید.
4-یک نکته بسیار مهم، استفاده از کود استارتر در زمان نشاکاری است. در صورتی که براساس آزمون خاک مشخص شود خاک به شدت فقیر از نیتروژن است، باید بعد از نشاکاری چال کودهایی در اطراف نشا ایجاد شده و کود ازت به مقدار لازم داخل این چاله ها اعمال شود.
نکته: استفاده ی بیش از اندازه و غیر اصولی از کود ازت در گوجه فرنگی باعث انباشت نیترات در گوجه فرنگی و ایجاد  رگ های سفید رنگی در داخل گوشت گوجه فرنگی می شود.

معرفی کودهای مناسب برای افزایش باردهی گوجه فرنگی:

اکنون لازم است بدانید که چه کودهایی می توانند افزایش باردهی گوجه فرنگی را در چند چین تضمین کنند. در این قسمت چند کود مناسب را به شما معرفی خواهیم نمود:

1-در مراحل اولیه رشد گوجه فرنگی به دلیل اینکه نشاها بنیه ضعیفی داشته و به خوابیدگی به شدت حساس هستند، باید کودهای تقویتی شامل فسفر و پتاسیم را به صورت محلول پاشی و یا همراه با آب آبیاری در مزرعه استفاده کنید. پتاسیم باعث محکم شدن ساقه و فسفر باعث افزایش ریشه زایی خواهد شد.

2-دسته دوم از کودها که باید استفاده شود، کودهایی هستند که مقاومت گیاه را به تنش هایی همانند کم آبی و سایر تنش های محیطی زیاد خواهد کرد. در این دسته می توان به کودهای حاوی اسید های آمینه اشاره کرد.

3-لازم است بدانید که کودها نه تنها منجر به افزایش باردهی گوجه فرنگی شده بلکه بر روی کیفیت رنگ آن ها نیز تاثیر خواهد گذاشت. استفاده از کود برای خوش رنگ شدن گوجه ها فراموش نشود.

4-کودهای کمپوست غنی از عناصر غذایی ماکرو و میکرو هستند و در هر زراعتی منجر به افزایش چشمگیر محصولات خواهد شد. مولتی پورپلکس دارای مقادیر مناسب از عناصر میکرو بوده که نیاز بوته های گوجه را به این عناصر ریزمغذی تامین می کند.

5-کودهایی که حاوی اسیدهای آمینه و هورمون های گیاهی هستند، از طریق افزایش مقاومت گیاه به تنش های محیطی و کمک به بهبود رشد گیاه، افزایش باردهی گوجه فرنگی را تضمین می کنند. لازم است بدانید که این قبیل کودها نیز بنیه نشا را قوی نموده و گیاه بهتر می تواند تنش ها را تحمل کند. کود جلبک دریایی وایتا فری می تواند نیاز شما را به این کود تامین نماید.

6-یکی از مشکلاتی که در گوجه فرنگی معروف بوده و بر روی باردهی نهایی آن تاثیر می گذارد، پوسیدگی میوه است که عمدتا به دلیل کمبود کلسیم رخ می دهد. محلول پاشی برگ های این گیاه منجر به مقاومت بافت شده و نهایتا افزایش باردهی گوجه فرنگی را به دنبال خواهد داشت.

 افزایش باردهی گوجه فرنگی
با کوددهی به موقع بیشترین بار را از گوجه فرنگی دریافت نمایید.
افزایش باردهی گوجه فرنگی
در زمان نشاکاری گوجه فرنگی از کودهای مناسب استفاده کنید تا باردهی بیشتر شود.
 
افزایش باردهی گوجه فرنگی
برای داشتن گوجه های درشت و خوش رنگ، به موقع از کود مناسب استفاده کنید.
مقالات مرتبط
  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
علی
1400/7/7 00:47

سلام وقت بخیر گلخونه دارم‌ کشت گوجه، قبل از کشت کود حیوانی ومرغی استفاده کردم بوته‌ها تنومند ساقه ها خیلی کلفت شدن ازنظر گل کم هس لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  پشتیبانی سایت
1400/7/18 10:53

سلام گیاهان شما دچار پوسیدگی ریشه هستند

علی
1400/7/7 00:40

سلام خسته نباشید گلخونه دارم گوجه کاشتم قبل از کشت کود حیوانی ومرغی زیاد دادم الان بوته خيلی تنومند، ساقه های کلفت دارن،برگ های بزرگ ولی از نظر گل راضی نیستم لطفا راهنمایی کنيد ممنون میشم

  پشتیبانی سایت
1400/7/8 09:57

سلام . احتمالا به علت استفاده ی بی رویه از کود های دامی خاک شما دارای شوری است . بهتر است قبل از انجام تغییرات در کوددهی آزمایش خاک انجام شود یا با ابزار اندازه گیری دقیق مقدار ای سی و پی اچ زمین اندازه گیری شود . برای جبران مقداری از خسارت میتوانید از سم کوپر اکسی کراید استفاده کنید

محمود
1400/6/19 16:32

سلام وقت بخیر ایا کود زیادی باعث خشک شدن بوته گوجه فرنگی میشه منظورم اینه که شاخ برگ هارو اب ندارن نرم نیستن وقتی میخوابونی شکننده هستندوبرای سفیدک کابریدو زدم جواب نگرفتم چه سمی استفاده کنم

  پشتیبانی سایت
1400/6/30 12:28

بله استفاده ی زیاد از هر کودی اثرات زیان باری دارد . اختمالا شما در استفاده از کود نیتروژنه مانند کود سفید یا کود دامی زیاده روی کردید این کار باعث شور شدن خاک و در نهایت پوسیدگی ریشه میگردد .

۰۹۹۱۱
1400/6/5 21:34

سلام مقداری گوجه کاشتم که در قسمتی از زمین گل جالیز روییده که با نفت کنترل کردم اما قسمتی از زمین برگ ها بوته ها زرد شده قسمت بالا یی یا انتهایی که تقریبا گیاه از رشد افتاده گل میده به گوجه هم تبدیل میشه اما کم بار شده لطفا راهنمایی کنید که چه کود یا سم استفاده کنم دوباره به حالت سبز اولیه برگرده

  پشتیبانی سایت
1400/6/8 10:42

استفاده از نفت برای پل جالیز راهکار مناسبی نبوده است . خسارتی که به ریشه زده است زیاد بوده و برای همین بوته ها کمبارشده است . متاسفانه گل جالیز زمانی که دیده میشود یعنی عمده خسارت خود را زده است

ارش احمدی
1400/5/29 15:40

سلام‌من‌گوجه‌کاشتمرشد‌خوبی داشتند‌وزیاد‌گل‌کردن‌اما‌حدودا‌۲۰‌روزه‌که‌دارن‌خشک‌میشن‌...کود‌مرغی‌کم‌دادم‌وکود‌شیمیایی‌سفید‌دادم..برای‌هربوته‌به‌اندازه‌بندانگشت‌کود‌شیمیایی‌دادم‌الان‌چکارکنم‌دارن‌خشک‌میشن‌

  پشتیبانی سایت
1400/6/1 10:59

سلام باید عکس ارسال کنید تا مشکل و درمان را برای شما توضیح دهیم

M
1400/5/8 10:51

از چه کودی برای درشت شدن استفاده کنیم

  پشتیبانی سایت
1400/5/9 09:49

سلام نقش اصلی در افزایش سایز و رنگ و طعم میوه توسط پتاسیم انجام میشود

سعید
1400/3/14 14:04

سلام من گوجه دارم که خیلی گل دهی و رشد بالایی داشت ولی بخاطر اینکه رشد زیادی داشت نمی تونستم داخلش رد بشم وسم پاشی کنم و اومدم وبا هل دادن بهش خواباندمش ...وجوانه ها رفتن زیر بوته و باری هم نداده...وهوا هم داره گرم میشه چکار کنم که هم جوانه بده و هم گل دهی...منمون از پاسختون

  پشتیبانی سایت
1400/3/17 18:31

سلام ذاتا بوته ی گوجه تمایل خوابیدن بر روی پشته ها را دارد . اما باردهی گوجه اگر گل داده میشود و تبدیل به میوه نمی شود احتمالا ریشه ها دچار بیماری هستند .

قاسم هرمزی از عبدالخان
1400/1/23 23:23

چه کود استفاده کنم گوجه درشت کنم

  پشتیبانی سایت
1400/1/28 17:16

سلام کود 5.5.40 همراه با جلبک دریایی وایتافری

  زکریا
1400/3/27 15:08

پتاس بالا کود0052

مصطفی
1400/1/12 14:10

سلام، من مقداری گوجه فرنگی کاشتم، الان گوجه ها سبز و در حال بزرگ شدن هستند، احساس می کنم خیلی از گلها خشک می شود و به میوه تبدیل نمی شود، از چه کودی برای بالا رفتن کیفیت گوجه ها و تبدیل بیشتر گل ها به میوه استفاده کنم، خوزستان هستم، هوا گرم و خشک

  پشتیبانی سایت
1400/1/15 10:59

سلام مشکل شما از پوسیدگی ریشه میباشد. شما باید از کود هیومیک اسید و ترکیبات مس استفاده کنید و از مصرف کود سفید و کود حیوانی خودداری کنید

احمد
1399/12/3 15:40

سلام ببخشید سوال داشتم کود مناسب برای جلوگیری از ریزش گل گوجه فرهنگی در اثر کود نیترات و فسفات زیاد

  پشتیبانی سایت
1399/12/3 16:36

سللم ریزش گل گوجه فرنگی به اختما زیاد از پوسیدگی ریشه است . لطفا ریشه را بررسی کنید

M
1399/11/29 14:52

سلام من چند هکتار گوجه فرنگی دارم اما از کودهای زیادی برای گل دهی استفاده کردم اما زیاد گل نکردن و برای افزایش گل دهی از چه کودی استفاده کنم

  پشتیبانی سایت
1399/11/29 17:07

سلام اگر گیاه به گل دهی نمیشیند ممکن است ریشه ی گیاه مشکل داشته باشد یا ذات گیاه به صورت کم گل باشد . اتما اگر گلدهی میکند و گلها خشک میشوند و به بار نمی شیند مطمئنا از ریشه ی گیاه است

سید محمد هادی سجادی
1399/11/20 13:43

سلام در زمان گل گوجه برای تبدیل گل به میوه از چه کود یا عنصری محلول پاشی شود بر روی گل گوجه که هم فروت ست انجام شود و هم گل ریزی نشود با سپاس

  پشتیبانی سایت
1399/11/21 10:22

سلام به طور کلی عناصر روی و بور باعث تحریک گیاه به افزایش گل و میوه میگردد . اما در گوجه فرنگی اگر گل تبدیل به میوه نمیشود ایراد از ریشه است به اختمال زیاد ریشه ی گیاه شما دچار پوسیدگی شده است

بامری
1399/11/6 09:26

سلام وعرض ادب من یکماه هست گوجه کاشتم هنوز زیر پلاستیک هست رشد خوبی ندارن البته نشا نیست بذر کاشتم درضمن از کود مرغ استفاده کردم برای رشدش چه کودی استفاده کنم

  پشتیبانی سایت
1399/11/7 09:32

سلام کود مرغی برای رشد مناسب است اما باید مراقب شوری زمین باشید چرا که درصد خیلی بالایی شوری خاک را افزایش میدهد

  ناشناس
1400/4/3 08:22

شیره کشی کود مرغ

Sina
1399/9/22 22:31

سلام و عرض ادب،سوال داشتم.من تو مازندران تو یکی از شهرهای ساحلی گلخونه زدم و صیفی جات کاشتم ولی خیلی جواب نگرفتم.خیار سفیدک پودری و کم محصول میده وگوجه هم به سختی به بار میشینه و الان تو اواخر فصل پاییر بعد از ۳ ماه گوجه تازه به گل نشستن.راهنمایی کنید لطفا که تو این اب هوا و رطوبت براشون چه کار کنم.ضمننا گرمای گلخونه اوکه هست.ممنون

  پشتیبانی سایت
1399/9/23 09:33

سلام بخش مبارزه با آفات در کشاورزی از مباحث مهم و ضروری است . عمده مشکل شما وجود رطوبت بالا است که دمای بالا نیز در تشدید بیماری های قارچی دخیل است. در مناطق مرطوب بوته ها باید در یک سیکل قارچکشی قرار بگیرند . علت به گل ننشستن گوجه ها میتواند از بیماری قارچی ریشه ای باشد که برای جواب قطعی نیاز به بررسی دقیق داریم . برای بوته های شما ما نمیدانیم که وضعیت سلامت چگونه است باید اطلاعات بیشتری برای ما ارسال کنید لطفا به ایمیل ما عکس های بوته ها را ارسال کنید

جواد
1399/7/16 09:55

کنار نشا چالکود درست بشه؟؟؟؟ به نشا کود اوره بدیم؟؟؟!!! محتوایی که نوشتید را بدید یه کارشناس بخونه.

  پشتیبانی سایت
1399/7/16 17:07

سلام مطمئینا شما این مقاله را درست نخوانده اید . نوشته شده است که در صورتی که آزمایش خاک فقر شدید نیتروژن را نشان بدهد باید ازت استفاده شود . بعد نویسنده پیش نهاد داده که میتونید چال کود اطراف نشاء انجام بدید . ضمنا این مقالات ترجمه ای از مقاله های خارجی است . لطفا با دقت تر بخوانید و از نکات مثبتش استفاده کنید.

رضا پژوهی
1399/5/22 02:27

باسلام از پاسخ شما به سوالات مطرحه استفاده نمودم.خواستم تشکر کنم.شاد باشید

  پشتیبانی سایت
1399/5/22 09:34

خواهش میکنم انجام وظیفه میکنیم

مسعود
1399/5/13 14:32

سلام خسته نباشید من گوجه کاشتم قبل از کاشت به زمین مقدار زیادی پهن دادم الان بوته ها خیلی بزرگ شدن و قدشون حدود یه متره ولی. بار دهی مناسب رو ندارن روی بوته چند تا گوجه موجوده و ته بوته و قسمت میانی اصلا بار و میوه نداره. راه حلی برای این مشکل هست یانه؟ ممنونم

  پشتیبانی سایت
1399/5/14 16:39

سلام دقیقا مشکل ما با کود حیوانی همین است شما مقدار بسیار زیادی از ازت وارد زمین کردید و تناسب زمین را به هم ریخته اید یعنی ازت زمین به مقدار زیادی بالا رفته و فسفر و پتاسیم بدون تغییر مانده - علاوه بر این کود حیوانی با بالا بردن ای سی (EC) و پی هاش (PH) عملکرد ریشه و بوته را دچار مشکل میکند برای حل این مشکل راه های زیر را انجام دهید : 1 - قطع کود های حیوانی 2 - قطع کود های اوره شیمیایی سفید 3- اجتناب از ابیاری زیاد 4 - مبارزه با آفات جونده و مکنده 5 - استفاده از کودهای سولفاته 6 - استفاده از سم کوپر اکسی کلراید همراه با اسید هیومیک در اب ابیاری 7 - پس از گلزایی استفاده از فسفر و پتاسیم 8 - مبارزه با علف های هرز امیدواریم که کشاورزان با مطالعه ی بیشتر و دانش بالاتری در عرصه ی کشاورزی قدم بگذارند تا از هزینه های اضافی در امان باشند

علی
1399/5/1 16:02

باسلام من مدت چهار ماه هستش که داخل گلخونه گوجه کاشان ولی الان دیگه میوه هام وزن نمیگیرند توچین اول و دوم خیری خوب بودن وری الان نه

  پشتیبانی سایت
1399/5/2 09:18

سلام گاهی اوقات در نژاد های پر گل یا بذر های کم کیفیت این اتفاق می افتد که چین های اول بسیار بار با کیفیت و پر تناژ است و در چین های بعدی بار بی کیفیت میشود. در بوته های خیار و کدو این خاصیت بیشتر به چشم میاد. اما اگر از بذر های با کیفیت استفاده میکنید پتاسیم و اسید آمینه به صورت محلول پاش مشکل شما را حل میکند

آریان
1399/4/29 01:18

من کلسیم و فسفر رو امروز سمپاشی کردم واسه گوجه فرنگی الان دوازده عنصر یعنی کلسیم ،فسفر،پتاس،... دارم خواستم بگم اگه از ابیاری بهش بدم بد نیست

  پشتیبانی سایت
1399/4/29 17:30

سلام من نمیدونم چطور این کار رو انجام دادید چون کلسیم و فسفر با هم قابلیت اختلاط ندارند و همدیگر را خنثی میکنند .

میلاد
1399/4/26 09:17

سلام‌وقت‌بخیر من‌الان‌چهل‌روزگوجه‌کاشتم‌گوجه‌رشدش‌معمولی‌زیادبزرگ‌نشد‌ولی‌داره‌گل‌میده‌چه‌کودی‌بدیم‌هنوزرشدکنه‌ایاکود‌سه‌بیست‌خوبه

  پشتیبانی سایت
1399/4/26 10:26

سلام به نظرم کود سه بیست لازم نیست سعی کنید با ترکیبات دیگری تقویت کنید مانند 15.5.30

علی
1399/4/22 12:07

سلام من یه ماه هست نشا گوجه کشتم بوته ها خیلی درشت شدن ولی از نظر گلدهی خیلی ضعیف است اولین میوه هم داده میشه راهنمایی کنید چه کودی بدم برای گلدهی وبار دهی بیشتر ممنون

  پشتیبانی سایت
1399/4/22 17:13

سلام بوته ی یک ماهه نیار به رشد دارد اجازه بدهید رشد طبیعی داشته باشد نگران میوه دهی نباشید

علی
1399/4/22 06:33

سلام عرض میکنم . من بار اوله نشا گوجه کاشتم و‌بوتش خوب رشد کرده ولی خیلی کم گل کرده .اگه زحمتی نباشه میتونید راهنمایی کنید چیکار باید بکنم. ممنون میشم

  پشتیبانی سایت
1399/4/22 17:09

سلام میزان گلدهی نشا تا حدودی مربوط به نوع بذری که کاشته شده است بستگی دارد. و برای باردهی بیشتر از کود هایی با پتاس و فسفر بالا و ازت میانه استفاده کنید

Mehdi
1399/3/24 15:18

سلام خسته نباشین من حدود دو ۵۰روزه نشا گوجه زدم رشدش خداروشکر خوبه ولی گل زیاد داده میخواستم بپرسم چی بدم بهش هم گلاشو از بین ببره هم رشدش خوب باشه ممنون.

  پشتیبانی سایت
1399/3/24 17:35

سلام منظور از سوالتون رو متوجه نشدیم . گلهاش برای چی باید از بین بره ؟ اگر منظورتون از زیادی بار است با تقویت گیاه میتوانید تناژ رو بالا ببرید

  sasan
1400/6/28 00:14

سلام منم همچین سوالی دارم منطقه ما گوجه فقط یک چین برداشت میکنیم تقریبا 3 بار گل اوری داره که زمان برداشت گوجه، گل های اول دیگه زیاد رسیده تبدیل به گوجه کارخونه ای شده خاستم ببینم راهکاری هست که گل اول از بین بره اما به بوته و زراعت اسیبی نرسه؟

R
1399/2/26 20:50

سلام من سال اوله که خیار و گوجه و لوبیا سبز کاشتم و اصلا آشنایی دادم که چه کودی بدم تا باعث افزایش باردهیشون بشه خواهش میکنم راهنمایی کنین!!!

  پشتیبانی سایت
1399/2/27 12:04

سلام از نظر تیپ آفت خیار و لوبیا در یک سطح هستند و گوجه در سمتی دیگر. پیشنهاد میکنم از مشاوره ی رایگان ما استفاده کنید برای بخش کوددهی و آفات ممنون از شما

amir
1399/1/23 10:21

من خودم در کشت خیار گوجه وبامیه سبز فعالیت دارم یک قسمتی از باغ گوجه تاز بار گرفته ولی بنظر میاد بار کمتر نسبت به قبل داره کسی تجربه داره که چه نوع کودی برای افزایش بار وجود دارد

  پشتیبانی سایت
1399/1/23 12:07

سلام . بار یک بوته به عوامل زیادی از جمله نوع بذر و شرایط غذایی و آب و هوایی بستگی دارد. شما باید ببینید که آیا بوته گل میدهد و تبدیل به میوه نمی شود یا خیر ؟

  مهدی
1400/7/8 23:33

بنده خودم کشاورزم و کارم اینه شما میرید یه فروشگاه کشاورزی و یه هیومتریک مکس اصل آمریکایی میخرید و داخل سیستم بهش تزریق میکنید و البته اگر هر هکتاری مثلا ۱کیلو باید بهش بدید شما نیم کیلو بدید و بعد اگر خوب شد که بقیش رو بعد دو آب خالی بهش بدید اگر خوب نشد پتایسیم و فسفر بهش میدید که ۱۰۰درصد بعد این عالی میشه

حسن
1398/12/25 12:15

باسلام بهترین کود برای بار دهی درخت انگور چیست باتشکر

  پشتیبانی سایت
1398/12/25 16:53

سلام شما دوره های کودی متفاوتی دارید برای کوددهی . چند نکته بسیار مهم است اول هدف دوم بودجه سوم آنالیز خاک اگر برای شما صرفه ی اقتصادی دارد میتوانید یک جدول تغذیه ای را دنبال کنید . این جداول را میتوانید در ساعات اداری از کارشناسان ما درخواست کنید